Az elfekrl ltalban
A legtbb elf megtalkodott individualista, (az egyni (nn) rdekeivel trd, a kzssgtl elklnl-a szerk.) emiatt csaknem olyan nznek tnnek mint az orkok-pedig az elfek nem sajt cljaikat nzik, csupn pillanatnyi szeszlyk vezrli ket, s cselekedeteik sorn nem mrlegelik a vrhat hasznot, hiszen mindent az nkiteljests s az lvezetek jegyben tesznek. Az letet tbbre becslik a hsies hallnl, ezrt hajlamosak ,,gyvn" viselkedni- legalbbis a msok rtkrendje szerint gyvn. Az elf alfajok hallsa s ltsa kitn, akrcsak az erdei ragadozk, ezenkvl az elfek szmottev jjeli ltssal is rendelkeznek (amely a csillagok fnynl 30 mterre olyan tkletes, mintha nappal lenne azon tl gyengl s nagyjbl 60-100 mteren tl megsznik.)
Az elfek ideje
Elfengadi ra - 7-15. Ciklus. Az elffajokat a vadsgukrl s kegyetlensgkrl ismert szrnyas szrnyetegek, a quetterek teleptettk be a Kosz Vilgba a 4. Cilus elejn Aslantassrl, az elfek anyavilgrl- egszen pontosan Stredihgar, a valaha ltezett legersebb quetter trzs mguskirlya. Az ikervilg egyik bolygjn a gilfek ltek, a msikon az elfek s azok mks teremtmnyei, a tndrkk s tndemank. (Egyes eretnek elfszektk szerint nem is ltezik Aslantass vilga, mivel Stredihgar nem behozta, hanem teremtette az elfeket Aslantass nev vrban. Az igazsgot taln sosem fogjuk megtudni). A 6. Ciklus vgn az elfek kivvjk fggetlensgket Ezstszem Levandel vezetsvel. E gyilkos hborban a quetterek csaknem az utols szlig kipusztulnak. Azrn bks elfbirodalomtl a 16. Ciklus kezdetn a guarik veszik t az uralmat, s az elfek szp csendesen visszahzdnak a csendes erdk mlyre nyugalmas vlgyeikbe.
Az elfek egykor ugyanolyan ezerfle npsg voltak, mint mostansg az emberek. Kzel 3000 ven uraltk Worlukot, a Kosz Vilgt, m az j korok j felvonsai leknyszertettk ket a trtnelem sznpadrl. S br mg most is szmosan kpviseltetik magukat Worluk vilgn, mr korntsem mutatnak olyan kavarg soksznsget, mint egykoron, amikor a titokzatos Aslantass mesefldjt elhagyva betelepltek az j lehetsgek honba.
Night Elf- j Elf
A vilgtl elvonultan l j Elfek voltak az els faj amely megjelent Warcraft Vilgban. Ezek az rnykban l, halhatatlan lnyek voltak az elsk, akik megtanultk hasznlni a mgit, s hagytk elterjedni mindentt a vilgon kzel tz ezer vvel a Warcraft I eltt. A j Elfek vakmer mgiahasznlata hozta elszr a vilgba a Lngol Lgit (Burning Legion), s ez vezetett a kt titni faj els katasztrflis hborjhoz. A j Elfeknek ppen csak sikerlt kiznik a Lngol Lgit a vilgbl, de csodlatos hazjuk sszedlt s elrasztotta a tenger. Ezidig a j Elfek elzrtk magukat a vilg tbbi rsztl s rejtve maradtak szent hegyk, a Hyjal tetejn, sok ezer ven t. A Lgi invzija felrzta ket hossz szunnyadsukbl. Most jbl rdekelt vltak a vilg jraformlsban s els alkalommal szvetsget ktttek ms fajokkal, hogy Azeroth tllst biztostsk. Mint faj, a j Elfekre jellemz a becsletessg s megbzhatsg, de mgis nagyon bizalmatlanok a vilg "egyszerbb" fajaival szemben. Az jjeli letmdjuk s a rejtegetett erejk sokszor kicsalja ugyanazt a bizalmatlansgot a haland szomszdaikbl. Szlvrosuk Darnassus. Nyelvk: Kzs, j Elfek Nyelve.
Blood Elf - Vr Elf
A harmadik hborban (Third War) Prince Arthas csaknem teljes egszben elpuszttotta a High Elf npet. A maroknyi tll lre a faj utols fia, kinek mg kirlyi vr folyt az ereiben, Kael'thas Sunstrider - kzismertebb nevn Kael - llt.
Br kezdetben a np h maradt a Lordaeronban vesztsre ll Szvetsghez,
Garithos, a rasszista parancsnok rendre gyilkos akcikra rendelte ki a Blood Elf csapatokat, s amikor egy ilyen hadmvelet sorn Lady Vashj, a nagk hadvezre segtsgt ajnlotta a vesztsre ll seregnek, Kael knytelen volt elfogadni a szvetsget. Nem volt ms lehetsg, mint a szks Outlandsre, azon a portlon t, melynek segtsgvel Kel'Thuzad is megidzte Archimonde-ot Azerothra.
Ekkor Vashj felfedte Keal eltt a rmt igazsgot: csakgy, mint a nagk, a Blood Elfek is fggv vltak az egykori otthonukban, Quel'Thalasban a misztikus Sunwellbl rad mgitl, de Vashj mestere, a Night Elfek fogsgban snyld Illidan Stormrage, kiszabadtsrt cserbe megtantotta Kaelt s npt, hogyan csillapthatjk hsgket a dmoni mgibl mertve.
Azeroth Blood Elfjeinek egyetlen clja, hogy jjptsk szeretett szlfldjket, Quel'Thalast, s gygyrt talljanak szenvedlykre. Hogy cljukat elrhessk, a Hordval lptek szvetsgre, s ket segtik, hogy eljuthassanak Outlandre, s jra egyesthessk eriket vezrk, Prince Kael'thas irnytsa alatt.
Dridok
Az Erdk Lenyai, ahogy sokan ismerik ket, mutatnak nmi klnbsget a tbbi elfhez kpest. Ezek kzl legklnsebben a termszethez val hihetetlen ragaszkodsuk. Brk, hajuk az erd szneinek vltozatossgt mmeli, radskppen az vszakok vltozsakor a termszettel egytt k maguk is vltoznak. Nyron zldellenek, sszel ez a zld elszr aranysrgba, majd rozsdabarnba rik, aztn az els hval hajuk s brk is kifehredik, mg tavasszal a szivrvny szneiben tndklnek. Furcsasguk tovbb, hogy szlas brk olyan akr a nyvnyek rostjai, s ha sebet ejt valami rajtuk, fehren vreznek, mintha a trtt szr kutyatejvirg ereszten levt. A korral egytt brk egyre durvbb kemnyszik, elfsul. Mondjk, egy erdben szmtalan fa regsgben elhunyt dird lelkt rejti.
Nemestndk
A nemestnde nv mra mr a kihalt fajokra emlkez kdexek lapjain fordul el, ugyanakkor tbben tudni vlik, hogy e varzsos s hatalmas teremtmnyek nem haltak ki, csupn elrejtztek a vilg mocska ell. A legendk szerint k voltak Aslantass igazi urai, s urak maradtak mig is a tndrnp kztt.
Drelfek
Taln a legritkbb, m mgiban a legerteljesebb npcsoport; elfek s drnek vrnek keveredsei. k ellenttben, az elfek tbbsgnek lgiessgvel, magasak, vllasak, izmosak. Mozgsuk ruganyos, a nagymacskkra emlkeztet. Hfehr hajuk, vrs parzsl szemk flelmetes megjelenst klcsnz nekik. A drelfek tbbnyire kivl kardmvszek s erteljes mgiahasznlk.
Erdei Elfek
Leggyakrabban az erdei elfekkel tallkozhat ssze az emberfia - a kznyelv ket nevezi tndrnek, amely elnevezs nem tvesztend ssze az alig arasznyi, pilleszrnyas, jtkos tndrke nevvel. Alacsony, a trpkt alig meghalad testmagassguk, filigrn alkatuk okn knnyen megklnbztethetk ms elfektl. Mandulaforma, kkragyogs szemk a fzldtl az gsznkken t, a bborsznnel bezrlag brmilyen lehet. Hajuk rendszerint spadtzld.
http://bakacsinerdo.mindenkilapja.hu/ |